Віктор Хмільовський: настав час дати оцінку соціальному діалогу в сфері торгівлі і послуг


Нещодавно департамент розвитку підприємництва та регуляторної політики Мінекономрозвитку надіслав на адресу Асоціації роботодавців торгівлі та комерційної сфери (АРТУ) лист з проханням прийняти участь у формуванні трьохсторонньої комісії для підведення підсумків виконання Галузевої угоди.

 
 
Нагадаємо, що у липні 2017 р. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, в особі першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва, Всеукраїнська профспілка працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг (голова Тетяна Ясько) та АРТУ (почесний президент, Заслужений економіст України Віктор Хмільовський) підписали Галузеву угоду.

Ця Угода стала маніфестацією дієвого соціального партнерства, чинним актом, що визначив основні принципи і механізми соціально-економічної політики, трудових відносин, забезпечення конституційних прав роботодавців і найманих працівників. Галузева Угода сформувала також основу для ведення колективних переговорів на підприємствах у галузі торгівлі.

За участі та активного сприяння АРТУ соціальні партнери – уряд, роботодавці і профспілки – задекларували через підписання Галузевої угоди стратегічною метою досягнення стабільності й розвиток підприємств галузі, підвищення ефективності їхньої роботи, конкурентоспроможності як надійного джерела добробуту працівників та захисту прав споживачів.

Підписуючи Галузеву угоду, сторони домовилися сприяти розвитку соціального діалогу, проводити попередні консультації та переговори під час підготовки проектів законів України, галузевих програм, інших нормативно-правових актів з питань соціально-трудових відносин, запрошувати соціальних партнерів для участі в роботі колегій, нарад Мінекономрозвитку, засідань Асоціації роботодавців, Всеукраїнської профспілки торгівлі, надавати один одному статистичну та іншу інформацію.

Згідно зі статтею 1.7 Галузевої угоди підведення підсумків щодо її виконання відбувається за участі трьохсторонньої комісії, з рівною кількістю представників кожного соціального партнера. Наразі Міністерство економічного розвитку і торгівлі України ініціює формування такої комісії чисельністю 15 представників.

Як заявив Віктор Хмільовський, це повинно дати можливість не лише оцінити стан виконання Галузевої угоди, але й звіритися зі стратегічними цілями розвитку галузі в умовах сучасних викликів стороні роботодавців. На його думку, роботодавці мають хорошу нагоду через удосконалення Галузевої угоди на новий період посилити вплив сторони роботодавців галузі на державну регуляторну політику в царині торгівлі і послуг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *